Chiesi Veri Merkezi Yenileme Projesi

Chiesi Grup, insan sağlığı için yenilikçi ilaç geliştirme faaliyetlerine yönelik AR-GE yatırımlarına, toplam cirosunun %20’den fazlasını aktarmakta ve bu konumu ile AR-GE’de İtalya’nın birinci, Avrupa’nın 15. ilaç kuruluşu olarak yer alıyor.


Seçilmiş tedavi alanlarından olan solunum, yeni doğan ve nadir hastalıkların yanı sıra alerji, kas-iskelet sistemi hastalıkları, kardiyoloji ve hasta ihtiyacı henüz karşılanmamış tedavilere odaklı olarak global faaliyetlerini %7’lik büyüme hızı ile uluslararası firmalar içinde en hızlı büyüyen 26. ilaç kuruluşu olarak sürdürüyor.

 

İhtiyaç

Geleneksel mimarideki sunucuların yeni nesil sanallaştırma platformuna taşınması, yedekleme süresinin hızlandırılması ve regülasyonlara uyum gerekliliği.

Çözüm

Chiesi İlaç bünyesinde kullanılmakta olan 10 un üzerinde fiziksel sunucu Vmware Platformuna taşındı. Taşıma minimum kesintilerle yapılarak sistemin iş akışının yapılan çalışmalardan etkilenmemesi sağlandı.
 

Sunucu altyapısı olarak HPE DL380 GEN10 sunucular, Storage mimarisi olarak da HPE StoreServ 8000 ürün aileleri tercih edildi. Fileserver ve Database uygulamalarında (SQL, Exchange gibi) oldukça gözle görülebilir farklar ortaya çıktı. Kullanıcılardan gelen olumlu geri bildirimler projemizin başarıya ulaştığına dair en güzel sinyaller oldu. Network altyapısı olarak HPE Aruba marka 10GB switchler tercih edildi.
 

Network altyapısının 10GB olarak kurulması yedekleme performansında dramatik artışlar gözlemlenmesine olanak Verdi. Daha önceleri 10-12 saatte tamanlanan yedekleme işlemleri 2-4 saat arasında tamamlanır hale geldi. Arşiv niteliğindeki veriler regülasyonlardan dolayı tape ortamına yine tarafımızdan tedarik ve entegrasyonu sağlanan HPE MSL3040 LTO7 Tape Library ler ile sağlandı. 
 

Veeam ve Azure entegrasyonu projemiz ile alınan yedeklerin bir kopyasının Azure platformuna çıkartılarak yedekliliğin bir seviye daha artması sağlandı.
 

Firewall tarafında Checkpoint markasını tercih eden firmada sahada çalışan kullanıcıların SSL VPN üzerinden çok rahat bir şekilde şirket içerisindeki belirli kaynaklara erişimi sağlandı.

Donanım

  • HPE DL380 GEN10 Sunucular
  • HPE StoreServ 8000
  • HPE MSL 3040

Yazılım

  • Vmware vSphere
  • Veeam
  • Azure