ISF Studios Yüksek Hızlı Dosya Sunucusu Projesi

En çok sevilen çizgi film dizisi Rafadan Tayfa’nın yaratıcısı  İSF STUDIOS, ileri düzey animasyon ve prodüksiyon işleri başta olmak üzere dijital sanatların tamamına hizmet ediyor.

 

İhtiyaç

İSF’nin animasyon ve prodüksiyon ekibinin ürettiği işler çok sayıda bilgisayarda, dağınık halde ter almaktaydı. Daha verimli bir ortak çalışma ortamı için işlerin bütün ekip tarafından kolaylıkla paylaşılabilmesi ve üzerinde birlikte çalışılabilmesi için yüksek kapasiteli ve yüksek hızlı bir platform gereksinimi ortaya çıkmıştı.

Çözüm

Data Sistem teknik ekibinin yaptığı çalışma neticesinde ihtiyaçlar belirlenip gerekli ürünler temin edilerek sistemin kurulumu gerçekleştirildi.

 

Oluşturulan çözümde Hewlet Packard Enterprise ürünü  DL380 serisi sunucularla birlikte 300 TB kapasiteye sahip HPE MSA ailesi veri depolama sistemi tercih edildi. 

 

10 GB hızında oluşturulan yerel ağa, yüksek hızlı kullanıcı erişimi gereksinimi nedeniyle uç noktalarda yer alan animasyon amaçlı sistemlerin de 10GB’e yükseltilmesi ile büyük render dosyalarının son derece hızlı bir şekilde saklanması ve bunlara tek bir noktadan çok hızlı bir şekilde erişilmesi sağlanmış oldu.

Donanım

  • HPE DL380 Sunucular
  • HPE MSA Veri Depolama Sistemi

Yazılım