Hyper-V Sanallaştırma ile Merkezi BT Altyapısı Çözümü

Starcom, dünyanın en büyük marka iletişim grupları arasında yer alan Starcom MediaVest Group’un; iletişim stratejisi, medya satın alması ve müşteri araştırması alanlarındaki dünya çapında bilinen deneyimiyle tam teşekküllü hizmet veren ağıdır. Markalarının hedef kitle ve tüketicileri arasındaki ilişkiyi en doğru şekilde sağlamayı amaçlayarak, entegre kampanya yönetimi, dijital iletişim, çoklu-kültürel servisler, markalanmış içerik, mobil iletişim, sosyal mecra yönetimi, sponsorluk hizmetleri ve ötesini müşterisine sunmayı hedeflemektedir.

İhtiyaç

150 kullanıcıya sahip olan Starcom MediaVest, artan ihtiyaçlar çerçevesinde BT alytapısını yeni teknolojileri kullanarak daha esnek, yönetilebilir ve verimli hale getirmek için Data Sistem'in deneyimlerinden yaralanma yolunu seçti.

Çözüm

Donanım parkının merkezi ve yedekli bir yapıya kavuşturmak için sanallaştırma yöntemiyle sunucuların konsolide edilmesi planlandı. Bu amaçla sanallaştırma platformu olarak Microsoft Hyper-V seçildi. 

Donanım platformu olarak seçilen HP ürünleriyle gerçekleştirilen yeni BT altyapısında HP Proliant DL 380 serisi sunucular ve HP EVA 4400 veri depolama çözümü kullanıldı. Yedekleme çözümü olarak da HP MSL 4048 model teyp kütüphanesi ve Symantec BackupExec entegrasyonu gerçekleştirildi.

Microsoft Exchange ile oluşturulan kurumsal mesajlaşma çözümünün Microsoft Active Directory altyapısıyla entegrasyonu da tamamlanarak sistem devreye alındı.

 

Donanım

  • HP Proliant DL 380 Serisi Sunucular
  • HP EVA4400 Veri Depolama Çözümü
  • HP Tape Library Otomasyonu

Yazılım

  • Vmware Vsphere Cluster
  • Microsoft Windows Server
  • Microsoft Exchange Server
  • Symantec BackupExec Yedekleme Çözümü