Sanallaştırma Çözümü

1880’lerde kurulan Alman Linde Group 12 milyar Avro’yu aşkın satış hacmi, 100 ülkede faaliyetleri ve 50,000 çalışanı ile dünyanın önde gelen endüstriyel gaz ve mühendislik firmasıdır.

Linde AG 01 Ağustos 2006 tarihinde Türkiye, ortadoğu ve balkanların en büyük karbondioksit üreticisi Karbogaz’ın bütün hisselerine sahip oldu. 06 Eylül 2006’da ise, sektörün dünya devlerinden 127 yıllık geçmişe sahip Alman Linde AG, 120 yıllık geçmişi olan İngiliz BOC şirketini satın aldı. Böylelikle, The Linde Group, sınai gazlar alanında dünya lideri haline geldi. Bu birleşme ile Karbogaz, The Linde Group’a katılmış oldu.The Linde Group, Türkiye içindeki yatırımlarına devam etti ve 17 Temmuz 2007 tarihinde bir Koç Holding kuruluşu olan Birleşik Oksijen Sanayi A.Ş. ‘yi (BOS) bünyesine katarak Türkiye endüstriyel, özel ve medikal gaz sektöründeki konumunu pekiştirdi.

LİNDE GAZ, demir-çelikten sağlığa, ilaçtan gıdaya, tekstilden kimyaya, her alanda ihtiyaç duyulan gazları tedarik etmektedir. Bugün, kendi alanında Türkiye'nin lideri konumunda bulunan LINDE GAZ A.Ş, gaz ve gaz ekipmanları olarak 50'nin üzerinde ürün üretmektedir.

İhtiyaç

Linde Gaz'ın yeni BT stratejisi yeni sunucu maliyetlerini en aza indirmek ve yedekli bir yapı oluşturmayı gerektiriyordu.

Çözüm

Yeni BT stratejisi doğrultusunda sanallaştırma platformu olarak VMware kullanılarak HP DL 380 serisi sunucular üzerinde konsolidasyon çalışması yapıldı. Bu sayede herhangi bir sunucuda sorun yaşanması halinde diğer sistem kaynaklarının devreye girerek uygulamaların kesintisiz bir şekilde çalışmaya devam etmesi sağlandı.

 

- HP DL 380p Serisi Sunucular
- HP P2000 Veri Depolama Çözümü
- Vmware Vsphere Cluster
- Veeam Backup Yedekleme Çözümü 

Donanım

  • HP DL 380p Serisi Sunucular
  • HP P2000 Veri Depolama Çözümü

Yazılım

  • Vmware vSphere Cluster
  • Veeam Backup Yedekleme Çözümü