Soditaş Sanallaştırma ve Yedekleme Projesi

Soditaş Solvent Distribütörlüğü A.Ş.; sektördeki 60 yılı aşkın tecrübesiyle hammadde ve/veya yarı mamül olarak kullanılan çeşitli sıvı ve kuru kimyasalların, dökme, varilli ve torbalı olarak satışını yapıyor.

 

Satışını yaptığı ürünleri; sağlık, emniyet, çevre ve güvenliğe öncelik veren ve ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 18001 sertifikaları ile belgelendirilen, hizmet anlayışıyla müşterilerinin güvenini kazanmış Solventaş Teknik Depolama A.Ş. terminalinde depolamaktadır. Bu sayede pazarın taleplerini en uygun şartlar altında hızlı şekilde çözebiliyor.

 

İhtiyaç

Geleneksel mimarideki donanımların yeni nesil sanallaştırma platformuna taşınması ve güvenilir bir yedekleme sistemi oluşturulması gerekliliği.

Çözüm

Soditaş bünyesinde kullanılmakta olan donanımlar yeni nesi Dell marka R740 sunucular ve UNITY300 serisi veri depolama sistemleri ile yenilendi. Proje kapsamında ağırlıklı olarak Linux platformunda bulunan fiziksel sunucular Vmware platformuna aktarılarak donanımsal yedekliliği sağlandı.

 

Yedekleme çözümü olarak Veeam firmasının yedekleme ürünlerini tercih eden firmada Veeam Backup & Replication ürünleri konumlandırıldı.

 

Backup repository olarak da  Dell marka yeni nesil disk depolama sistemleri kullanıldı.

 

Donanım

  • Dell R740 Sunucular
  • Dell EMC Unity 300

Yazılım

  • Vmware vSphere
  • Veeam Backup