Uç Kullanıcı Çözümleri

Uçak yolculuğunu herkese erişilebilir kılarak Türkiye havacılık sektörünü değiştiren Pegasus, uçuş ağını kısa sürede 31 yurt içi, 45 Yurt Dışı olmak üzere toplam 30 ülkede 76 noktaya çıkardı. Sektördeki büyümesine paralel olarak Pegasus, 7 senelik süre içerisinde 700 kişilik bir ekipten Haziran 2013 sonu itibariyle 2813 kişilik bir aileye ulaştı.

Pegasus'la 2007 yılında Exchange 2007 geçiş projesiyle başladığımız birlikteliğimiz çeşitli projelerle devam ediyor.

İhtiyaç

Hızlı büyümeye paralel olarak hem artan kullanıcı sayısının ihtiyaçlarına cevap vermek, hem de  mevcut kullanıcıların masa üstü sistemlerini daha fazla hareket kabiliyeti sağlamak üzere mobil cihazlarla yenileme kararı alan Pegasus'un bir diğer hedefi de kullanıcı destek ve yönetimini de asgari seviyeye indirerek IT ekibinin daha verimli işlere odaklanmasını sağlamaktı. 

Çözüm

Çözüm arayışını notebook bilgisayarlar üzerine yoğunlaştıran Pegasus, tercihini DELL'in Latitude serisi Notebook'lardan yana kullandı. Fiyat/performans oranı olarak beklentileri fazlasıyla karşılayan DELL Latitude serisinin tercih edilmesinde en önemli etkenlerden biri de ürünlerle birlikte standart olarak sunulan yerinde destek hizmeti idi. DELL tarafından sunulan yerinde destek sayesinde Pegasus kendi bünyesinden minimum kaynak ayırarak son kullanıcı desteği sağlayabiliyor.

Pegasus'da uç kullanıcı güvenliği için de Symantec Endpoint Suite çözümü kullanılıyor.

Donanım

  • DELL Latitude Serisi Notebook Ürünleri
  • Dell UltraSharp Serisi Monitörler

Yazılım

  • Symantec Endpoint Suite