Veri Merkezi ve Uç Kullanıcı Çözümleri

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın bir kuruluşu olan ASELSAN, savunma elektroniği alanında Türkiye’nin en büyük kuruluşudur.

ASELSAN; Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri Grup Başkanlığı, Savunma Sistem Teknolojileri Grup Başkanlığı, Radar, Elektronik Harp ve İstihbarat Grup Başkanlığı ile Mikroelektronik Güdüm ve Elektro-Optik Grup Başkanlığı olmak üzere tasarım, üretim, test, modernizasyon/entegrasyon ve satış sonrası destek sağlayan dört ana grup başkanlığı ile Genel Müdürlüğe bağlı Mali İşler Başkanlığı, Direktörlükler ve Müdürlükler şeklinde teşkilatlanmıştır.

Macunköy ve Akyurt’taki yerleşkelerinde faaliyetlerini sürdüren ASELSAN’ın ODTÜ Teknokent yerleşkesi içinde bir de binası bulunmaktadır. Ayrıca İstanbul’da Deniz Sistemleri Müdürlüğü ve İzmir’de Trafik Sistemleri Müdürlüğü faaliyetlerine devam etmektedir

ASELSAN, dünyanın en büyük 100 savunma sanayi firması listesinde 76′ncı sıradadır.

İhtiyaç

Ülkemizin en gelişkin bilgi teknolojisi altyapısına sahip kuruluşlarından olan Aselsan'la işbirliğimiz 20 yılı aşkın bir süredir devam ediyor.

Aselsan'ın 3.000'i aşkın kullanıcısı ve bunlara hizmet veren güçlü bir veri merkezi bulunuyor. Birçok uygulama barındıran Aselsan veri merkezinde çok sayıda ve yüksek yoğunlukta sunucu ihtiyacı söz konusu.

Masa üstü PC ve notebook çözümlerine ihtiyaç duyan son kullanıcıların yanında, ürün tasarımı ve yazılım geliştirme ekipleri de yoğun bir biçimde mobil ve masa üstü iş istasyonlarına gereksinim duyuyor.

Aselsan veri merkezi altyapısı için raf ve blade tipi sunucu çözümlerinin yanında, uç kullanıcılar için de masa üstü PC, notebook ve iş istasyonu çözüleri sağlıyoruz.

Çözüm

Aselsan veri merkezi altyapısı için raf ve blade tipi sunucu çözümlerinin yanında, uç kullanıcılar için de kullanım alanına göre masa üstü PC, notebook ve iş istasyonu çözümleri sağlıyoruz.

 

Donanım

  • HP Proliant Blade ve Raf tipi Sunucular
  • HP İş İstasyonu, Notebook ve Masa Üstü Uç Kullanıcı Çözümleri
  • HP Network Ürünleri
  • DELL PowerEdge Blade ve Raf Tipi Sunucular
  • DELL Precision İş İstasyonları

Yazılım

  • VMware