Duyurular

Yeni HPE Hyper Converged 380 (HC 380)

Hewlett Packard Enterprise (HPE), farklı noktalarda şubeleri bulunan orta ölçekli işletmelerin sanal makineleri (virtual machines – VM) birkaç dakika içinde devreye almalarını sağlayan yeni, hepsi-bir-arada, yazılım-tanımlı veri depolama ve akıllı sanallaştırma cihazını duyurdu. Dünyanın en yaygın sunucusu olan HPE ProLiant DL380 üzerinde kurulumu yapılan yeni HPE Hyper Converged 380 (HC 380), işletmelerin hibrit altyapıya kolay geçişini sağlarken, IT operasyonlarını sadeleştirip toplam maliyetleri de düşürüyor.

Sezgisel, tüketici odaklı, bulut hızında kullanıcı deneyimi

HPE HC 380 sezgisel Kullanıcı Deneyimi (User Experience – UX) yönetim yazılımı, masaüstü ya da mobil cihazlarla kolayca yönetilebilen, sade bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Kullanıcılar tarafından hızla ve kolayca yapılan kurulum birkaç dakika içinde devreye giriyor. Bu çözüm sayesinde kullanıcılar şu avantajları elde ediyor:

 • İnovasyona daha fazla zaman ayırma imkanı: VM’ler sadece beş tıklamayla devreye alınabiliyor; VM uygulamaları için kişiselleştirilebilir, tekrarlanan şablonlar eklemek ise yalnızca 15 dakika sürüyor. Mobil kullanıma hazır olan UX sayesinde IT yöneticileri akıllı telefonları aracılığıyla VM’leri saniyeler içinde görevlendirebiliyor, devreden çıkarabiliyor, tekrar devreye alabiliyor.
   
 • Verimliliği ve esnekliği artırma: Dahili analitik uygulamaları ve araçları sayesinde IT sisteminde VM’lerin dağınık hale gelmesi ve aşırı yüklenmesi yüzde 90 oranında azalıyor.


Entegre, yazılım-tanımlı mimariyle IT operasyonlarında sadeleşme

HC 380’in tekli yönetim paneli sayesinde IT uzmanları donanım yazılımlarını sadece üç tıklamayla güncelleyebiliyor. Bu süreçte alınan hizmette hiçbir kesinti olmadığı için hata ihtimali azalıyor ve çalışırlık süresi artıyor.

 • Veri siloları ortadan kalkarken karmaşa azalıyor: HC 380, HPE StoreVirtual VSA üzerine kurulu olduğu için farklı sistemler ve alanlar arasında ve dahili kurumsal veri servisleri arasında veri hareketliliği mümkün oluyor. Böylece başarısı kanıtlanmış yüzde 99,999 emre amadelik ile sürekli verimlilik sağlanıyor.
   
 • HPE, destek süreçlerini sadeleştiriyor: HPE donanımları, yazılımları ve özel bulutu ve VMware ortamları ile tek bir noktadan iletişim kurulabiliyor. HPE uzmanları, müşterilerin HC 380’in faydalarından hızla yararlanmaya başlaması için süratle ve 7/24 destek veriyor.
   

İlk andan itibaren zaman ve maliyet tasarrufu

HC 380, kullanıcıların bütçelerine en uygun ölçekteki cihazları temin etmek üzere esnek seçenekler sunuyor. Çift-node hiper-tümleşik cihazıyla HPE, müşterilerine sistemi 16 node’a kadar büyütme imkanı veriyor.

 • En uygun maliyetle ölçeklendirme: HPE’in sunduğu farklı IT yatırım çözümleriyle işletmeler hiper-tümleşik altyapılara ölçeklendirilebilir bir şekilde dönüşebiliyor. IT ve destek hizmetlerini bir araya getiren kapsamlı HPE Flexible Capacity çözümü, önceden belirlenmiş aylık ödemelerle kullanılabiliyor. HPE Pre-Provisioning çözümü de ihtiyaç durumunda, önceden yapılandırılmış donanıma hızlı erişim ve sanal makine başına ödeme modeli sunuyor.

   
 • En uygun maliyetle koruma: HPE StoreVirtual VSA teknolojisiyle, işletmeler felaket kurtarma maliyetlerini yüzde 62 oranında azaltabiliyor.

HPE aynı zamanda hem HPE  donanım, yazılım ve özel bulut hem de VMware ortamları için tek noktadan sistem güvencesi ve global destek hizmetleri sunuyor. HPE’nin deneyimli uzmanları, müşterilerin HC 380’in faydalarından hızla yararlanmaya başlaması için süratle ve 7/24 destek veriyor.