Duyurular

Yeni Dell PowerEdge Sunucular

Dell, dünya genelindeki müşterilerinin genişleyen uygulama yelpazesini ve iş yükü eksinimlerini hedefleyip, altyapılarını optimize etmelerine yardımcı olmak üzere tasarlanan, en gelişmiş ve yönetimi kolay PowerEdge sunucu portföyünü tanıttı.

Dell PowerEdge 13’üncü nesil sunucular, en kapsamlı web, kurumsal ile yüksek ölçekli uygulamalarda fiyat-performans optimizasyonu sağlamak için, müşteri odaklı bir şekilde tasarlandı. Bu yeni portföy, endüstri lideri sistem yönetim özellikleriyle birlikte; depolama, işleme ve bellek teknolojilerindeki en son yenilikleri de içeriyor.

Blade, Rack ve Tower tipi sunucular üzerinde beş form faktörü ile sunulan yeni Dell PowerEdge portföyü, müşterilerin bulut bilişim, mobilite, büyük veri ve yazılım tanımlı depolma da dahil olmak üzere, en güncel endüstriyel eğilimlerden nasıl yararlanacaklarına karar vermelerine yardımcı olacak. Dell ve Intel tarafından dünya genelinde yaptırılan güncel bir araştırma olan “Future Ready IT” anketine göre, BT alanındaki karar verici kişilerin yüzde 80'inden fazlası, önümüzdeki 12 ay için bu teknolojilerin BT yatırım önceliğine sahip olduğunu belirtiyor.

Yeni nesil PowerEdge sunucu portföyü
Yeni nesil Dell PowerEdge sunucuların duyurulan ilk modelleri, en son Intel® Xeon® E5-2600 v3 işlemcilere sahip PowerEdge R730xd, R730, R630 raf tipi, T630 tower ve M630 blade sunucuları içeriyor. Yeni PowerEdge sunucular, en zorlu uygulamalar ve ortamlar için operasyonel verimlilik ve esneklikte farklı ölçekte artışlar sağlıyor.

İleri teknoloji depolama uygulama performansını hızlandırıyor
Kurumlar gerçek zamanlı analizler ve etkileşimli işlemler gibi veri yoğun uygulamaları kullanmaya devam ettikçe, düşük gecikme süreli veri erişimi daha da önemli hale geliyor. “Future Ready IT” araştırma sonuçları, BT alanındaki karar verenlerin %70'inin, verilere hızlı erişim gerektiren uygulamaları kullanırken performansla ilgili sorunlardan olumsuz etkilendiklerini gösteriyor.

Dell'in yeni PowerEdge sunucuları, modern depolama teknolojilerini desteklemek üzere tasarlandı. Böylece müşterilerin uygulama performansını arttırmak için verileri işlemciye yaklaştırarak uygulamaları hızlandırmaları sağlanıyor.

Dell PowerEdge R630'un uygun maliyetli 1,8 inçlik SATA flaş sürücüleri müşterilerin 2,5 inçlik SSD disk alanı kadar bir alanda saniyede 2,4 kat fazla giriş/çıkış işlemi (IOPS) elde etmelerini sağlıyor.

PowerEdge R730XD ile Dell ayrıca, Microsoft Exchange gibi sunucu iş yükleri için 100TB'a kadar depolama alanı sunuyor ve önceki nesil sunuculara göre posta kutusu kapasitesinde %50'ye varan artış sağlıyor.

Yeni sunucuda depolama teknolojisinin müşterilere sunduğu önemli beceriler şunlar:

• NVMe Express Flash depolama, Dell Fluid Cache for SAN ve SanDisk DAS Cache özellikleri ile yüksek performans sunarak en önemli verilere erişimi hızlandırıyor.

• Yeni duyurulan (isteğe bağlı) çift PERC9 RAID denetleyicisi ile RAID performansını ikiye katlayarak, büyük veri kümelerini çok daha hızlı işlemek mümkün.

Veri Katmanlama becerileri sağlayan karma depolama yapılandırmaları, yazılım tanımlı depolamayı ve optimize edilmiş veri yerleşimini destekliyor.

Dell aynı zamanda, PowerEdge sunucular için geliştirdiği yeni “Doğrudan Bağlı Depolama (DAS)” ürünlerini de tanıttı. Yeni Dell Storage MD1400 ve MD1420 depolama ürünleri, önceki nesil ile karşılaştırıldığında uygun fiyata depolama esnekliği, iki katına çıkan bant genişliği ve daha yüksek performans sağlarken, “Kendinden Kriptolu Sürücüler (SED)” sayesinde, veri güvenliğini garanti altına alıyor. Ek olarak, sunucu ile depolama şasisi arasında kesintisiz veri yönetimi sağlıyor.

Sistem yönetimini çok daha kolay hale getiren endüstri lideri gelişmiş özellikler
Future Ready IT araştırmasına katılan BT yöneticilerinin %60'ı, operasyonel karmaşıklığı azaltmaya ve veri merkezi yönetimini kolaylaştırmaya kaynak ayırıp, öncelik verdiklerini söylüyor. Yeni PowerEdge sunucularında bulunan güncellenmiş sistem yönetim özellikleri, daha yüksek otomasyon becerileri ile yöneticilerin dünyanın her yerinden, herhangi bir mobil cihazdan veri merkezlerini izleyip müdahale edebilmelerine olanak tanıyor.